ABB’den sınava girecek diyabet hastası öğrencilere destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Sağlık işleri Daire Başkanlığı LGS ve YKS’ye girecek Tip-1 Diyabet hastası öğrencilere “Diyabet Sensörü Destek Programı” kapsamında sensör dağıtımı gerçekleştirdi.

ABB’den sınava girecek diyabet hastası öğrencilere destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık işleri Daire Başkanlığı LGS ve YKS’ye girecek Tip-1 Diyabet hastası öğrencilere “Diyabet Sensörü Destek Programı” kapsamında sensör dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtılan sensörlerin kullanımına ilişkin eğitimler ise sınava çok az bir süre kala hem öğrencilere hem de velilerine verildi.

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Sağlık İşleri Daire Başkanı Mustafa Ünsal sözlerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın selamını ileterek başladı.

Ünsal, “Bu projemize başlarken biz hem LGS hem YKS’ye girecek öğrencilerimizin sınav esnasında strese dayalı şeker seviyelerindeki yükselmeleri anında tespit ederek gerekli insülin tedavisi yaparak sınavdaki bir engeli, bir eğitim engelini ortadan kaldırmak istedik” dedi.

Daha öncesinde sensörleri hak sahiplerine dağıttıklarını belirten Ünsal, sözlerine şöyle devam etti:

“Sınava yaklaşık çok az bir süre kala bunu uygulamaya açarak bu süre içerisinde olabilecek ufak tefek arızalar ya da kullanım hataları olursa onları da giderebilmek için bir hafta öncesinden gerekli eğitimleri vererek size dağıtmış olduğumuz sensörler hizmete açılacak. Değerli arkadaşlar, Mansur Yavaş Belediyeciliği diye bir kavram oluşmuştur. Gerek pandemide gerek deprem sonrasında, emeklilere verilen destekler, kırsal kalkınma planı gibi desteklerle Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışını ortaya koymuştur. Bu tarz çalışmalarımız devam edecektir.”

  Hibya Haber Ajansı